PROJELERİMİZDE KULLANDIĞIMIZ LAMİNAT PARKE MARKASI MARKAParkenizin Bakımı ve Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

1 Parkenizin günlük temizliği için elektrikli süpürge veya yumuşak el süpürgesi kullanın.

2 Parke döşenecek alanın döşemeye uygunluğunu bayimize kontrol ettirin.

3 Mutlaka mobilyaların ayaklarına keçe yada kauçuk altlık takılması uygun olacaktır.

4 Temizlik suyuna sadece sıvı sabun konulması temizlik için yeterli olacaktır. Temizlik kimyasalı ve alkol bazlı temizlik ürünleri kullanımı kesinlikle önerilmemektedir.

5 Dekorasyon yapılan bir mekanda parke, montajı en son yapılacak üründür. Kapı, doğrama ve camlar takılmış; boya, kartonpiyer işlerinin bitmiş olması gerekir.

6 Sıklıkla hareket ettirilmesi gereken ağır mobilyalarınızın ayaklarına küçük tekerlekler takmanız bu mobilyaların parkenize zarar verme riskini azaltacaktır.

7 Döşemenizin uzun yıllar borunca ilk günkü güzelliğini koruyabilmesi için ev ve ofislerinizde yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde (kapı girişi gibi) paspas yada halı gibi malzemeleri parkenizin üzerine sermenizi tavsiye ederiz.

8  Toz ve kirin yoğun olduğu; örneğin kapı önlerinde ve mağaza girişlerinde paspas vb. kullanılmalıdır. Daha iyisi kapı önlerinde üç yada dört sıra seramik esaslı malzeme kullanılarak Parkelam döşenmesi önerilmektedir..

9 Parkelam hijyenik ve kolay temizlenebilen bir malzemedir. Yumuşak bez dokulu özellikli temizlik bezleri ve elektrikli süpürgenin parke temizlik aparatları ile temizlik yapmak yeterli olacaktır.

10 Leke ve kirler, hafif nemli bezle kolayca silinebilir. Parkenizi silmeden önce bezi iyice sıktığınızdan emin olun.